Witaj, Gość! [ Logowanie

 

W Dubaju rozstrzygają się losy Internetu – Rusza konferencja w Dubaju. Będzie kolejna bitwa o Internet?

  • Katalogowany: 3 grudnia 2012 16:11
W Dubaju rozstrzygają się losy Internetu - Rusza konferencja w Dubaju. Będzie kolejna bitwa o Internet? - Zdjęcie 1W Dubaju rozstrzygają się losy Internetu - Rusza konferencja w Dubaju. Będzie kolejna bitwa o Internet? - Zdjęcie 2

Opis

Dzisiaj 03 grudnia rozpoczęła się w Dubaju konferencja z udziałem 193 państw, podczas której mają być dyskutowane nowe regulacje dotyczące internetu

Brutalna prawda jest taka, że internet pozostaje dla większości przywilejem – stwierdził dr Hamadoun Toure, sekretarz generalny Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego. Jak zapewnił konferencja ma to zmienić.

Internauci alarmują, że będzie to kolejna bitwa o wolność internetu. Część nowych propozycji dotyczy kontroli sieci, co może doprowadzić do faktycznej cenzury internetu.

Na zapisy nowych regulacji ITU pierwsi zwrócili uwagę kilka miesięcy temu naukowcy z George Mason University. Istnieje obawa, że nowe przepisy ograniczą wolność słowa w internecie. Do kontrowersyjnych propozycji należy m.in zapis o przydzieleniu ITU głównej roli w zarządzaniu internetem. ITU mogłaby kontrolować system przyznawania nazw domen, przydzielanie numerów i adresów IP, ustalać opłaty za przesyłanie treści w internecie czy wpływać na blokowanie niektórych treści.

Źródło: wprost.pl

ID oferty: 58350bcc11b0ca20

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź