Iluminaci.com | Coraz groźniejsza sytuacja w Strefie Gazy. Czy to początek III wojny światowej?

Witaj, Gościu! [ Rejestracja | Logowanierss

 

 

Coraz groźniejsza sytuacja w Strefie Gazy. Czy to początek III wojny światowej?

  • Data publikacji: 18 listopada 2012 13:36
  • Dodane przez: admin
Coraz groźniejsza sytuacja w Strefie Gazy. Czy to początek III wojny światowej?

Coraz gorsza sytuacja w Strefie Gazy. W nocy z czwartku na piątek Palestyńczycy przeprowadzili zmasowany atak rakietowy na Izrael. Armia izraelska odpowiedziała bombardowaniami. Świat patrzy z niepokojem na sytuację na Bliskim Wschodzie. Czy to początek III wojny światowej?

Wszystko zaczęło się od operacji antyterrorystycznej „Filar Obrony”, w ramach której izraelskie siły zabiły szefa operacji wojskowych palestyńskiego Hamasu Ahmeda al-Dżabariego (†52 l.). Palestyńczycy odpowiedzieli rakietami, które w większości zostały przechwycone przez izraelski system obronny. Później Izrael zaatakował z powietrza i z morza około 350 celów w Strefie Gazy. W walkach zginęło już 21 osób, w tym 18 Palestyńczyków i 3 Izraelczyków.

Armia izraelska prawdopodobnie przygotowuje się teraz do operacji lądowej w Strefie Gazy. Według doniesień agencji prasowych konwoje wojskowe z czołgami i ciężarówkami wiozącymi żołnierzy zmierzają do granicy Strefy. Szacuje się, że Izrael dysponuje nowoczesną armią liczącą 175 tys. żołnierzy oraz 450 tys. rezerwistów. Palestyńczycy mają 35 tys. uzbrojonych bojowników.

Sytuacją zaniepokojone są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Francja i Polska. Poparcie dla Palestyńczyków wyraził Egipt.

Źródło: se.pl

Podobne:Dodaj komentarz