Iluminaci.com | Chińczycy budują coś, co wygląda jak wielkie Gwiezdne Wrota

Witaj, Gościu! [ Rejestracja | Logowanierss

 

 

Chińczycy budują coś, co wygląda jak wielkie Gwiezdne Wrota

  • Data publikacji: 19 listopada 2012 14:10
  • Dodane przez: Greg
Chińczycy budują coś, co wygląda jak wielkie Gwiezdne Wrota
Chińczycy budują coś, co wygląda jak wielkie Gwiezdne Wrota - Zdjęcie 1

Intrygująca budowla powstała w miejscowości Fushun i jest została nazwana „Pierścieniem Życia”. Według informacji agencyjnych pierścień ma aż 157 metrów wysokości i do jego stworzenia użyto 3000 ton stali. W sumie budowla kosztowała równowartość 16 milionów dolarów.

W uniwersum serialowego StarGate do podróżowania między odległymi planetami wykorzystywano sieć tak zwanych gwiezdnych wrót. Były to obręcze z fikcyjnego metalu i umożliwiały otwieranie tak zwanego horyzontu zdarzeń, przekroczenie którego wiązało się z błyskawiczną podróżą do danego punktu w galaktyce. Wygląda na to, że Chińczycy postanowili zbudować coś podobnego wizualnie do tego, co wymyślili hollywoodzcy scenarzyści.

Cel tej budowli pozostaje nieznany. Trudno uwierzyć, aby ktoś budował cos takiego ze względów estetycznych. Jak podaje japońska strona internetowa China Explosion były plany, aby w kole zorganizować skoki bungie, ale ostatecznie odstąpiono od tego pomysłu.

Budowa dziwnej konstrukcji wzbudziła zainteresowanie w Chinach gdzie zaobserwowano wysyp memów opartych o zdjęcie „Pierścienia Życia. Od razu rozkwitły w Internecie rozmaite teorie na temat przeznaczenia tego osobliwego budynku. Nic nie wskazuje na to, aby ta budowla miała jakikolwiek związek z technologiami wymyślonymi na potrzeby science fiction, ale jedno pierścień robi doskonale, pobudza wyobraźnię.

Źródło: innemedium.pl

Podobne:Dodaj komentarz

  • Możesz wysłać prywatną wiadomość do Użytkownika.