Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Ceny żywności drastycznie wzrosną przez technologię Terminator

  • Katalogowany: 18 listopada 2012 18:43

Opis

Za kilka lat ceny żywności mogą drastycznie wzrosnąć. Przyczyną tego wzrostu może być technologia Terminator.

 Co to takiego?

Technologia ta jest ściśle związana z poruszanym ostatnio tematem GMO, czyli genetycznie modyfikowanych roślin. Polega ona na produkcji sterylnych, niezdolnych do reprodukcji roślin. Oznacza to, że każdy rolnik, który posieje i zbierze plony, nie będzie mógł z zebranych nasion posiać nowych roślin. Będzie musiał za każdym razem kupować nowe.

Mało tego. Rolnicy, którzy nie będą korzystali z upraw GMO, muszą liczyć się z tym, że ich rośliny, posiane z naturalnych nasion, zostaną zarażone i stracą zdolności rozrodcze.

Sterylizacja jest o wiele skuteczniejsza od jakiegokolwiek patentu i nie wymaga pomocy prawników.

Kto posiada patent na Terminatora?

Amerykański Departament Rolnictwa i Delta & Pine Land, siódma największa firma handlująca nasionami, razem posiadają trzy patenty na Terminatora. Syngenta, DuPont, BASF i Monsanto to kolejni właściciele patentów. Przedstawiciele Delta& Pine Land podróżują  teraz po świecie, promując nowy „wynalazek”.

Byt ponad 1,4 miliarda ludzi w tak zwanych krajach rozwiajacych zależy od zasiewów nasion odłożonych z poprzedniego roku. Wprowadzenie nowej technologii uzależnia ich od firm sprzedających coraz droższe nasiona. Przyczynia się także do zwiększenia głodu w związku z rosnącymi cenami żywności.

To samo dotyczy wszystkich krajów, które zgodzą się na uprawy GMO.

Jedynym wyjściem jest bezwarunkowy zakaz stosowania genetycznie zmodyfikowanych nasion, tak jak to zrobiono we Francji, czy we Włoszech. Niestety polski rząd idzie w odwrotnym kierunku, czyli ku wzrostowi cen żywności.

 

  

ID oferty: 46050a91e351ed5e

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź