Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Butelka, która otworzy każdą imprezę!

  • Katalogowany: 18 listopada 2012 13:28

Opis

Wyobraź sobie imprezę, na której barman serwuje Twoje ulubione butelkowane drinki i za każdym razem, gdy otwiera kapsel dzieje się coś wyjątkowego np. włączają się światła, zaczyna grać muzyka, pojawia się konfetti. Teraz to możliwe, poznaj nowy prototyp pierwszych interaktywnych kapsli „StartCap”.

Strongbow Gold Cider we współpracy  z interaktywna agencją Work Club w Londynie stworzył ten gadżet. Jest to z pozoru zwykły kapsel, lecz posiada specjalny aluminiowy znacznik, wyposażony w RFID, czyli technologię, która wykorzystuje fale radiowe do przesyłania danych. Po otwarciu butelki system wysyła sygnał do głównego komputera, który aktywuje np. włączenie muzyki.

Oświetlenie, muzyka, sztuczne ognie, sztuczna mgła i różne inne niespodzianki mogą być uruchomione za pośrednictwem magicznego kapsla. Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jest to jedynie prototyp, który można jeszcze wykorzystać na inne sposoby w różnych dziedzinach życia.

Obecnie firma Strongbow twórca „StartCap”, posiada 20% rynku cydru (napój alkoholowy na bazie jabłek) w Wielkiej Brytanii. Firma planuje wejść ze swoim nowym produktem na rynek europejski. Całkiem możliwy jest fakt, że ta technologia pojawi się w produktach Heinekena i to, że będzie kopiowana przez inne marki.

Innowacyjne pomysły są szybko kopiowane i udoskonalane przez konkurencję, ciekawe czy w tym wypadku będzie tak samo? Jak dla mnie ten pomysł to czysta rewelacja, każdy fan piwa na pewno doceni taki wynalazek.

Źródło: conowego.pl

ID oferty: 14950a8d2bd2742f

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź