Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Burze śnieżne paraliżują USA

  • Katalogowany: 21 grudnia 2012 17:08

Opis

Burze śnieżne, które nawiedziły Środkowy Zachód oraz północne i centralne części Stanów Zjednoczonych paraliżują ruch drogowy i lotniczy. Front, który niesie tak złą i niebezpieczną aurę okrzyknięto „Burzą Majów” jak już wspominaliśmy we wczorajszym artykule. Śnieg utrudnia jazdę po drogach. Kierowcy muszą się zmagać z zamieciami i zawiejami śnieżnymi, które zasypują jezdnię.Według najnowszych informacji w regionach centralnych oraz północnych kraju wiele dróg jest nieprzejezdnych.

W przeddzień świąt Bożego Narodzenia setki lotów zostało odwołanych. Na chwilę obecną odwołano więcej niż 400 lotów. Opóźnienia na lotnisku w Chicago O’Hare, jednego z najbardziej ruchliwych na świecie sięgają nawet 4 godzin. Kolejne 124 lotów odwołało lotnisko Midway. Co najmniej jedna osoba zginęła w wypadku,do którego doszło na głównej autostradzie w Iowa. Uczestniczyło w nim około 25 samochodów. Przyczyną tego zdarzenia drogowego był gęsto padający śnieg oraz silny wiatr, które razem znacznie ograniczyły widoczność.

Silne porywy wiatru przewracały drzewa oraz uszkadzały linie energetyczne pozostawiając tysiące domów bez prądu i ogrzewania. Podróżowanie podczas tak trudnych warunków pogodowych jest niebezpieczne. W każdej chwili nasze auto może utknąć w zaspie śnieżnej tym samym uniemożliwiając dalszą podróż- wyjaśnił rzecznik służb ochrony ludności.

Największą siłę burza w Chicago osiągnie około godziny 15 czasu lokalnego. Gubernator Wisconsin, Scott Walker , ogłosił stan wyjątkowy i poprosił o wsparcie Gwardię Narodową, tak aby być przygotowanym na nadejście żywiołu. Dla kilku stanów wydano również strzeżenie przed mrozem są to min: Nebraska, Missouri i Illinois.

Źródła: accuweather.com potega-natury.pl

ID oferty: 69850d4894d76055

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź