Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Bozon Higgsa może zniszczyć wszechświat?

 • Katalogowany: 22 lutego 2013 12:00

Opis

Joseph Lykken, fizyk teoretyczny z Fermilab, który pracuje też w CERN-ie, informuje, że odkryty niedawno bozon Higgsa jest zapowiedzią końca wszechświata. Co prawda istnienie bozonu Higgsa nie jest jeszcze ostatecznie potwierdzone, ale zdecydowana większość naukowców uważa, że cząstka odkryta w ubiegłym roku jest długo poszukiwanym bozonem.

O możliwości końca wszechświata naukowcy dyskutowali od dawna. Jednak, aby odpowiedzieć jak do niego dojdzie, potrzebna była dość precyzyjna znajomość masy bozonu i innych cząsteczek subatomowych. Teraz wiemy, że bozon Higgsa ma masę 126 GeV (gigaelektronowoltów) czyli jest około 126 razy cięższy od protonu. Te 126 GeV to wyznaczona teoretycznymi obliczeniami granica stabilności wszechświata. Fakt, że bozon Higgsa ma właśnie taką masę oznacza, że wszechświat jest ze swej natury niestabilny.

Jeśli weźmiemy pod uwagę całą wiedzę fizyczną, jaką obecnie dysponujemy i przeprowadzimy odpowiednie obliczenia, to jest to zła wiadomość. Prawdopodobnie wszechświat, w którym żyjemy, jest naturalnie niestabilny i w pewnym momencie, za miliardy lat, zniknie – powiedział Lykken, który prezentował swoje obliczenia podczas konferencji American Association for the Advancement of Science.

Gdy przed kilkoma miesiącami świat dowiedział się o odkryciu bozonu Higgsa, Lykken wyjaśniał dziennikarzom, że bozon jest kwantem pola Higgsa czyli pola energetycznego, które istnieje w całym wszechświecie. Cząsteczka poruszająca się w tym polu czuje opór, jak ciało poruszające się w gęstym syropie. Pole Higgsa spowalnia cząsteczki, uniemożliwiając im poruszanie się z prędkością światła. Bez spowalniającego efektu pola Higgsa, cząsteczki podróżowałyby z prędkością światła, nie łączyłyby się ze sobą i nie stworzyłyby atomów, z których zbudowana jest materia.

Christopher Hill, fizyk teoretyczny z Fermilab mówi: Masa Higgsa jest związana ze stabilnością próżni. Znajduje się dokładnie na jej granicy. To albo niesamowity przypadek, albo też istnieją jakieś właściwości fizyczne, które to spowodowały. To coś nowego, czego wcześniej nie wiedzieliśmy.

Lykken zapewnia, że jego obliczenia wykazały, iż za wiele miliardów lat dojdzie do katastrofy. Gdzieś pojawi się mała bańka, którą możemy nazwać ‚alternatywnym’ wszechświatem, rozszerzy się i nas zniszczy. Bańka będzie rozszerzała się z prędkością światła, co oznacza, że sam proces niszczenia obecnego wszechświata potrwa miliardy lat.

Źródło: kopalniawiedzy.pl

ID oferty: 37851274fdd93a97

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

6 komentarzy do “Bozon Higgsa może zniszczyć wszechświat?”

 1. komandor.kg@wp.pl na 4 czerwca 2016 @ 22:55

  Myślę, że podsumowując spekulatywny tok myślenia, należałoby oprzeć się na mocnym fundamencie. To jest, potencjale mądrości naszego świata. Bo spekulowanie o wszechświecie, jest błądzeniem we mgle niewiedzy (sferze domysłów, błędnych założeń.). Często spotykamy się z krytycznymi opiniami tych imaginacji. Więc moja opinia nie będzie odosobniona, aczkolwiek poddana zostanie próbie” rozjechania” przez buldożery autorytarnych profesorów. Los taki spotkał wiele prawdziwych autorytetów, którzy próbowali płynąć”pod prąd”. De facto czynione są rozpaczliwe wysiłki nad utrzymaniem astrofizyki, w jej obecnym kształcie. A prawie wszystko, co zawiera, jest oparte na fałszywych założeniach.

  W skrócie je przedstawię:
  1. teoria heliocentryczna- udowodnione jest empirycznie że żyjemy wewnątrz kuli ziemskiej- obszerny materiał przedstawiony jest w YouTube, prezentujący Niebocentryzm. Pokrywa się on z wiedzą zawartą w Starym Testamencie.
  Za najistotniejsze uważam:
  „…I ustalił ruch Słońca dookoła Nieba” Czyli, według wierzeń Egipcjan (satanistycznych) Bóg został zastąpiony Słońcem.
  „…I umocnił źródła otchłani”. Cóż może to oznaczać? Czego źródłem są i po co?
  Dlaczego są w liczbie mnogiej?. Ta prawda, muszę przyznać, była i dla mnie szokiem, 10 lat temu. Gdyż, zgodnie z założeniem Goebbelsa, kłamstwo powtarzane często staje się prawdą oczywistą. Muszę przyznać, że uległem tej indoktrynacji.
  Aczkolwiek cała książka „Niebo na dłoni”, którą przestudiowałem, była dla mnie spekulatywna. Przedstawia ona wiele teorii, nie popartych mocnymi dowodami.

  2. Założenie istnienia próżni. Jest fałszywe, gdyż takowa, w rzeczywistości nie istnieje. Zbliżonymi, do niej, mogą być tylko niektóre obszary, pozbawione grawitacji, znajdujące się blisko środka wirów energii pierwotnej-neutrriowo-wodorowej, odpowiadającej za naszą, wewnętrzną, grawitację.

  3. Założenie, że światło od Słońca, do Ziemi porusza się po linii zbliżonej do prostej.
  I to jest kolejne kłamstwo. Gdyż podlega ono wpływowi wirów grawitacyjnych, zakrzywiających jego strumień. Jego prędkość ulega regresji podczas drogi ku Niebu i kwanty światła są na koniec zatrzymane i wchłonięte w materię wiru, w stanie ciekłym

  4. Założenie, że Ziemia wiruje dookoła swojej osi pionowej. Jest to, po prostu, niemożliwe. Albowiem prędkość liniowa kręcącej się Ziemi wynosi ponad 1660 km/h.
  Jak możliwa byłaby cyrkulacja masy atmosfery, która jest zmienna???

  5. Automatyczna negacja widzialnej przestrzeni gwiezdnej. Świecenie gwiazd jest efektem luminescencji mas ścierających się, zazwyczaj w ruchu wirowym, w otworach kopuły, na linii Karmana, rozdzielającej „Wody górne, od Wód dolnych”
  Ostatnie stanowią większość powierzchni Ziemi. Górne wody, to wodór w stanie ciekłym, paliwo słoneczne.
  Część otworów „gwiezdnych” o odpowiedniej średnicy, jest możliwa do komunikacji w naszym mikrokosmosie.Przedstawiają to meksykańskie artefakty. Największa ich ilość przypada na ” Drogę mleczną”, umożliwiającą nocą”zasysanie gazowej materii”- emisję zjonizowanych gazów do wnętrza Niebios, w których krąży Słońce(jako żarówa), Księżyc oraz Planety (miniatury tych znanych w liczbie 8) ” stabilizatorów i stymulatorów” cyrkulacji spiralnej Słońca i Księżyca.

  6. Dokumentacja hitlerowskich Niemiec dotycząca Agharty. (filmy w YouTube.)

  7.Świadectwo astronautów, którzy, będąc na orbicie, nie widzieli gwiazd. Także strach pracownika NASA, który odważył się opowiadać o fałszowaniu kosmicznej rzeczywistości.

  Reasumując, każda teoria, jeśli jest fałszywa, automatycznie wyklucza przeprowadzenie przewodu dowodowego, gdyż także będzie fałszywy. Jest więc wyjątkową arogancją traktowanie ludzi jak baranów, bo obróci się to zawsze przeciwko kłamcom.
  Gdy byłem młodym człowiekiem, to często słyszałem powiedzenie : ‚” Gdy Bóg chce kogoś ukarać, to najpierw mu rozum odbiera”

  Dzisiaj myślę, że awangarda astrofizyczna ma trudny orzech do zgryzienia. Gdyż przyznanie się do kłamstw, automatyczne byłoby z przeprosinami i być może, z nawróceniem.

  Dla mnie spekulacje deterministyczne pana Higgsa – są zbyt wybujałe i nie trzymają się kupy. Bo czyż można przewidzieć coś, co będzie za miliard lat???
  Jest to, po prostu, kosmiczne bicie piany, pozbawione sensu.
  Bo świat nasz istnieje tylko i wyłącznie z Woli Bożej. Ja, zaś, odkąd przejrzałem, poczułem się godnym do wielbienia Boga za jego potęgę.

  Bo nawet miliard panów Higgsów, razem wziętych, nie jest w stanie stworzyć miniaturki Jego dzieła, w swoich wypasionych laboratoriach.

  Pozdrawiam -K.G.

 2. самые красивые попки na 29 stycznia 2014 @ 18:02

  Текст оставил сложное, неоднозначное, впечатление…

 3. A co jeżeli tym alternatywnym wszechświatem jest czarna dziura która według astro fizyków jest centrum naszego wszechświata i nie wszechświat się zbliża do nas tylko my do niego.

  P.S
  Jakby ktoś chciał zemną porozmawiać mój skype to: mat41997

 4. dokładnie bredzisz 😛
  Ja to zdarzenie też opisałem w swoim pamiętniku str 13 … lol

 5. bredzisz niczym opętany :/

 6. Ewiak Ryszard na 22 lutego 2013 @ 22:30

  Obecny kosmos miał początek i kiedyś przeminie (Rodzaju 1:1). Stanie się to jednak w odległej przyszłości. Apostoł Paweł napisał: „I jak odzienie zmienisz ich, i zmienione zostaną” (Hebrajczyków 1:12a, przekład dosłowny). Paweł nawiązał tu do Psalmu 102:26,[27], gdzie czytamy: „One zniszczeją, a Ty pozostaniesz i wszystkie one jak szata zużyją się, jak odzienie zmienisz je i zostaną zmienione” (przekład dosłowny).

Zostaw odpowiedź