Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Astronomowie odkryli w kosmosie gigantyczną czarną dziurę! To największy taki obiekt jaki kiedykolwiek odkryto.

  • Katalogowany: 29 listopada 2012 11:01
Astronomowie odkryli w kosmosie gigantyczną czarną dziurę! To największy taki obiekt jaki kiedykolwiek odkryto. - Zdjęcie 1Astronomowie odkryli w kosmosie gigantyczną czarną dziurę! To największy taki obiekt jaki kiedykolwiek odkryto. - Zdjęcie 2

Opis

Astronomowie odkryli w kosmosie prawdziwego potwora. To czarna dziura, której masa jest 17 mld razy większa od masy naszego Słońca. To największy taki obiekt jaki kiedykolwiek odkryto – informuje space.com.

Czarna dziura znajduje się w galaktyce NGC 1277, w konstelacji Perseusza. Jest od nas oddalona o 250 mln lat świetlnych. Jak wielka jest czarna dziura? Według naukowców jej szerokość jest 11 razy większa niż orbita Neptuna.

To naprawdę dziwaczna galaktyka. Składa się w ogromnej części z czarnej dziury. Masa tego potwora stanowi aż 14 proc. całej masy galaktyki. To bardzo dziwne, znane nam czarne dziury zazwyczaj nie przekraczają 0,1 proc. masy galaktyki – twierdzi członek zespołu badawczego, który odkrył kosmicznego potwora, Karl Gebhardt z University of Texas w Austin.

Gdy po raz pierwszy spojrzałem na wyliczenia pomyślałem, że chyba się pomyliliśmy. Powtórzyliśmy więc badania, potem skorzystaliśmy z innych instrumentów obserwacyjnych. Wynik ciągle był ten sam. Pomyślałem, że to jednak prawda – opowiada astronom Remco van den Bosch z Max Planck Institute for Astronomy.

Co ciekawe, wygląda na to, że galaktyka NGC 1277 nie jest jedynym „dziwolągiem” w tym rejonie kosmosu. Naukowcy zauważyli w jej pobliżu pięć innych, które wykazują podobne cechy: w ich wnętrzach również czają się niezwykle duże czarne dziury.

Źródło: LINK

ID oferty: 39650b7304987211

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

5 komentarzy do “Astronomowie odkryli w kosmosie gigantyczną czarną dziurę! To największy taki obiekt jaki kiedykolwiek odkryto.”

  1. Myśleli że to tylko legenda a to tylko prawda he he he… dobrze wiedzieć ze takie duże są gwiazdy a nie dziury od kiedy dziura może mieć grawitacje ? To gwiazda mająca masę dodatnią robi się za duża i zmienia swój stan skupienia przemieniając się w czarna gwiazdę która zbudowana jest z antymaterii czyli materii o masie ujemnej gwiazdy nie zmieniają swej natury i nie zamieniają się w jakieś lejki albo portale lub w inne cuda tylko zmieniają się w inne typy gwiazd w tym przypadku chodzi tu o gwiazdę zbudowaną z materii która porusza się drga lub wiruje albo wszystko na raz z większą prędkością niż prędkość światła i która ma większą energię niż wszystkie znane typy gwiazd zbudowanych z konwencjonalnej materii dlatego my jej nie widzimy normalnie co nie znaczy że jej niema .

  2. Einstein, Ty przecież mówiłeś, że Bóg by z nami w kości nie grał:P

  3. Czarna dziura…pffff hahahaha…..250 lat swietlnych… trzeba byc idiota zeby wierzyc w te bzdury… do dzis nie wiadomo co kryja oceany .. nie jestesmy w stanie wyjasnic jak dziala nasz organizm… hahahaha… ale dzura jest … i to czarna.. a czemu czarna? Bo to dupa murzyna. Stek bzdur….

  4. Supermasywny czarny kolos, też chciałbym takiego mieć;) dobrze że jest daleko i ciekawe co kryje po drugiej stronie…ile światów pochłoną, podobno wszytko co wchodzi to też wychodzi – zwykle z innej strony;)

  5. to jakieś brednie…

Zostaw odpowiedź