Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Aplikacja do kupowania biletów wyłudza poufne dane

  • Katalogowany: 3 stycznia 2013 12:39

Opis

Okazuje się, że aplikacja Bilkom, za pomocą której można kupić bilety PKP żąda udostępnienia poufnych danych zapisanych na naszych telefonach.

Z informacji serwisu forsal.pl wynika, że jedyna oficjalna aplikacja do kupowania biletów PKP za pomocą tabletów i smartfonów wymaga dostępu do naszych poufnych danych. Wyrażenie zgody na udostępnieni swoich informacji oznacza umożliwienie m.in. ściągania informacji zapisanych w naszych kalendarzach.

Użytkownicy aplikacji zauważyli, że aplikacja żąda szerokiego dostępu do informacji zgromadzonych na naszych smartfonach i tabletach.

„Pozwala aplikacji na robienie zdjęć, nagrywanie filmów aparatem. Aplikacja z tym uprawnieniem może użyć aparatu w dowolnym momencie, bez twojego potwierdzenia” – czytamy w zakładce „uprawnienia”, wyświetlanej przed instalacją aplikacji.

Poproszone o zajęcie stanowiska w tej sprawie biuro prasowe PKP odpowiada dość wymijająco, że aplikacja służy… kupowaniu biletów.

– Bilkom jest rozszerzeniem dla naszej strony internetowej, za pomocą której można kupować bilety. Chodzi tylko o dopisywanie zaplanowanych przez nas połączeń. Nie podglądamy prywatnych zdjęć, nie weryfikujemy kontaktów naszych pasażerów – zapewnia przedstawiciel PKP Telekomunikacja, która współtworzyła program Bilkom.

Źródła: niezalezna.pl, forsal.pl, Dziennik Gazeta Prawna

ID oferty: 19950e56dd7e77d6

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź