Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Anomalie pogodowe – przyczyna i skutki

 • To ogłoszenie jest już nieaktualne.
 • Katalogowany: 26 kwietnia 2013 11:35

Opis

W tym poście napiszę o największym zagrożeniu jakie człowiek stworzył dla siebie – dla własnej zagłady. Nie będę pisał na temat atomów ani broni biologicznej, bo z takiego zagrożenia każdy zdaje sobie sprawę. Istnieje coś, co powoli nas zabija, a raczej sami to robimy, a Mateczka Ziemia próbuje nas ochronić na wszelkie sposoby.
Każdy z nas chyba słyszał o organizacjach ochrony przyrody. Głównym ich założeniem jest ochrona środowiska, ochrona drzew, czystości wody itp. Jest jednak coś, co skrada się niczym wąż i nikt nie uświadamia sobie zagrożenia, jakie ze sobą niesie.

Na początku należy przyjąć że nasza Mateczka Ziemia jest żywą istotą. Już widzę uśmiech na waszych twarzach i ironiczne spojrzenia,, ale Matka Ziemia jest istotą żywą. Każdego dnia „oddycha”, dzięki czemu może poruszać się wokół Słońca i własnej osi. Niczym rytmiczne bicie serca. Jak wiecie lub nie, Matka Ziemia posiada coś takiego jak pole magnetyczne. Czym jest to pole?

Ziemskie pole magnetyczne

Jak podaje Wikipedia pole magnetyczne występujące naturalnie wewnątrz i wokół Ziemi. Odpowiada ono w przybliżeniu polu dipola magnetycznego z jednym biegunem magnetycznym w pobliżu geograficznego bieguna północnego i z drugim biegunem magnetycznym w pobliżu bieguna południowego. Linia łącząca bieguny magnetyczne tworzy z osią obrotu Ziemi kąt 11,3°. Pole magnetyczne rozciąga się na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów od Ziemi, a obszar w którym ono występuje nazywa się ziemską magnetosferą i wygląda tak:

Fot. elektromagnes.musialek.boo.pl

Co wytwarza takie pole? Takie pole wytwarza nasza Ziemia, a raczej jądro Ziemi. Jak już pisałem poprzednio na temat księżyca nasze ziemskie jądro zostało przestrzelone i zniszczone. Przypomina najzwyklejszego bączka dla dzieci i działa na takiej samej zasadzie – tworzy ruch rotacyjny. Ziemia po połączeniu z księżycem (la luna) odrobinkę przytyła. Taki stan można porównać do osoby, która kiedyś poruszała się z gracją, a teraz turla się z boku na bok. Nie jest to wina naszej Ziemi, że jej się przytyłoJ

Jądro ziemskie jest niczym magnes 2 biegunowy i wygląda tak:

Teraz powinniście zapytać: „co napędza taki wielki magnes?”
Ziemski magnes napędza nasze słoneczko, wysyłając w naszym kierunku cząsteczki energii, które powodują całe zjawisko. Takie doświadczenie możecie sobie zrobić sami w domu. Wygląda ono mniej więcej tak:

Filmik ten pokazuje jak tworzą się bieguny. Nasze Ziemskie jądro tworzy jednak coś więcej – mianowicie – pole indukcyjne.

Indukcja magnetyczna jest definiowana nie wprost, ale przez siłę działającą na poruszający się ładunek elektryczny (noszącą nazwę „siły Lorentza”)

Jeżeli w pewnym obszarze na poruszający się ładunek działa siła określona przez następujący iloczyn wektorowy:

{vec F} = q {vec v}times {vec B}

gdzie:

 • {vec F} – siła działająca na ładunek elektryczny z powodu jego ruchu w polu magnetycznym
 • q, – ładunek elektryczny
 • {vec v} – prędkość ładunku

to w obszarze tym występuje pole magnetyczne o indukcji {vec B}.

Skalarnie wartość siły Lorentza też można zapisać jako:

F=|q|vBsin alpha ,

gdzie α – jest kątem pomiędzy wektorem prędkości a wektorem indukcji magnetycznej.
Wartość indukcji magnetycznej możemy określić przez siłę F działającą na ładunek q poruszający się w polu magnetycznym z prędkością v, prostopadle kierunku indukcji, wówczas:

{B=frac{F}{|q|v}}

Z punktu widzenia matematycznego wektor indukcji magnetycznej jest pseudowektorem.
Aby zobrazować to pole indukcyjne to porównam je do tego:

Kuchnia indukcyjna – urządzenie służące do gotowania potraw, podgrzewające naczynie w wyniku działania szybkozmiennego pola magnetycznego w dnie naczynia kuchennego. Pod powierzchnią płyty znajdują się wytwarzające szybkozmienne pole magnetyczne. Przemiana energii elektrycznej zachodzi w dnie naczynia w wyniku indukowania prądów wirowych oraz nagrzewania ferromagnetyków przez zjawisko histerezy magnetycznej, dlatego na kuchence mogą być stosowane tylko naczynia wykonane z odpowiednich materiałów. Podgrzane w ten sposób naczynie oddaje ciepło potrawie znajdującej się wewnątrz.

W szybkości grzania kuchenki indukcyjne są szybsze od tradycyjnych i ceramicznych kuchenek elektrycznych a porównywalne z gazowymi, są bardziej energooszczędne niż kuchenki tradycyjne i ceramiczne, a co w wielu zastosowaniach istotne, pozwalają na precyzyjne sterowanie dostarczaniem energii do gotowania, co nie jest możliwe z użyciem innych metod. Indukcja ogrzewa bezpośrednio naczynia, w których zachodzi gotowanie, dzięki czemu płyta kuchenki ogrzewa się jedynie wtórnie od stojących na niej naczyń i jest znacznie chłodniejsza niż w innych typach kuchenek (podczas gotowania w wodzie zawsze ma poniżej 100°), dlatego w kuchenkach indukcyjnych niebezpieczeństwo oparzenia oraz przypalenia potraw, które znalazły się na płycie, jest znacznie mniejsze.

Kuchenki indukcyjne posiadają zabezpieczenia wykrywające zbyt małą ilość materiału ferromagnetycznego w zasięgu działania pola grzejnego. W takim wypadku kuchenka wyłącza się automatycznie. Dzięki temu nie ma ryzyka oparzenia w wyniku trzymania w tym miejscu np. łyżeczki lub innych małych stalowych przedmiotów, które mogłyby się błyskawicznie rozgrzać do wysokiej temperatury. Efektem ubocznym działania zabezpieczenia jest wymóg stosowania naczyń o średnicy większej od podanego przez producenta limitu, wynoszącego kilka–kilkanaście centymetrów w zależności od modelu.

Nasza Mateczka Ziemia ogrzewa nas od wnętrza. Mniej więcej zobrazowałem wam jak działa ziemskie jądro, a w każdym razie to, co najważniejsze dla nas, czyli pole indukcyjne.
Jakie to ma odniesienie do nas? Otóż: ziemia bez cywilizacji samoczynnie regulowała cały proces pola indukcyjnego. Podgrzewała się, a jak było za gorąco to wybuchały zawory bezpieczeństwa czyli wulkany i wszystko wracało do normy. Proces samoczynnego obiegu został zachwiany przez człowieka, a ściślej mówiąc – przez cywilizację. W dobie rozkwitu cywilizacyjnego człowiek zaczął budować różne elektroniczne cudeńka: od zegarków na rękę poprzez telewizję, do telefonów komórkowych włącznie. W miarę przybywania na świecie tych zabawek wzrastało zapotrzebowanie na energię. Z roku na rok co raz większe i większe. W tym całym zachwycie własnej inteligencji człowiek zapomniał o jednym ważnym czynniku. Te wszystkie zabawki wytwarzają pole elektromagnetyczne, czyli indukcyjne. Nawet sieci energetyczne wytwarzają takie pole. Przez takie zabawki indukcja na ziemi wzrosła proporcjonalnie do ilości urządzeń wytwarzających takie pole.
Aby to zobrazować (jeśli macie taką możliwość) to postawcie garnek wody na kuchence indukcyjnej. Nastawcie na minimum kuchenkę na jakieś powiedzmy 10 stopni Celsjusza, wyobraźcie sobie, że w tym garnku umieszczony jest termometr elektroniczny, który przesyła dane do kuchenki o temperaturze wody. Kiedy temperatura wynosi 10 stopni to kuchenka się wyłącza, kiedy temperatura spada, to kuchenka się włącza, by zachować stałą temperaturę ok. 10 stopni. Garnek przykryty, woda nie paruje, ciągle jest stan taki sam i temperatura około 10 stopni. Obieg zamknięty niczym doskonałość .Lecz łatwo jest ją zachwiać. Teraz do naszego garnka przyłóżmy inna kuchenkę indukcyjną nie połączoną z termometrem i bez regulatora natężenia indukcji. Nasz garnek zaczyna się nagrzewać, kuchenka wraz z termometrem głupieje, woda wrze, ciśnienie podnosi pokrywkę by się uwolnić.
Tak samo dzieję się z naszą Ziemią. Drugą kuchenką, która wytwarza taką indukcję bez kontroli są właśnie nasze wynalazki, dzięki którym indukcja wzrosła. Ziemia chcąc nas bronić za wszelką cenę i utrzymać nas przy życiu, wyłącza powoli swoje pole by zredukować indukcję do normy. W tym momencie pokrywka – czyli atmosfera – staje się mniej szczelna, by wszystko, co w nadmiarze, mogło wylecieć. Mateczka Ziemia własnym kosztem chroni nas przed głupotą ludzką. W wyniku takich zawirowań pola elektromagnetycznego zwierzęta, które opierają się na nim po prostu głupieją. Ale taki stan odbija się również na człowieku i jego zdrowiu. Fajnie, że mnóstwo organizacji walczy o drzewa, rośliny, wodę, ale to jest tak jakby lekarz choremu na zapalenie wyrostka dawał witaminki i czekał na cud. Aby ochronić naszą Mateczkę Ziemię musimy ograniczyć emisję pola elektromagnetycznego, indukcyjnego, które zabija ludzi, zwierzęta i rośliny. Jeżeli nic nie będziemy robić, nie wymyślimy czegoś by komunikować się przez telefon bez wytwarzania pola elektromagnetycznego, przesyłu energii sieciami energetycznymi, to któregoś dnia nasza Mateczka powie DOŚĆ! otworzy pokrywkę i wszystko wykipi, i wszystko powróci do normy ale już bez nas.

Fot. polskalokalna.pl

 

  

ID oferty: 1405179db9cca36c

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

4 komentarze do “Anomalie pogodowe – przyczyna i skutki”

 1. komandor.kg@wp.pl na 8 czerwca 2016 @ 17:48

  Witam.

  Autor tego artykułu w pełni uzewnętrznia swój potencjał intelektualny. Posuwa się nawet do prezentacji odkurzonych wierzeń pogańskich, co skrytykowali ironicznie moi poprzednicy. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie indoktrynacji pseudonaukowej, rozpowszechnionej na całym świecie. Cóż, przez 500 lat można wiele zdziałać. Przede wszystkim odzwyczaić ludzi od niezależnego myślenia. Doprowadzić do stanu w którym wszyscy będą płynęli z prądem, wyznaczanym przez sowicie opłacanych , uznanych, przez pociągających za sznurki autokratów. Śmieją się oni „w kułak” sprowadzając temat do mianownika teorii spiskowych. Systematycznie podrzucają nam spreparowane ochłapy, bezwzględnie zmuszając do biernej akceptacji.
  Sami zaś, poprzez świadome doprowadzenie do globalnego ocieplenia, nabijają kabzę, dążąc do całkowitego zawłaszczenia Ziemi, nie będąc zdolnymi do samokrytycyzmu. To są, po prostu, ludzie chorzy.

  Drogi autorze, to, co prezentujesz w swoim artykule, świadczy że albo działasz w ich interesie, albo jesteś ślepy i głuchy. Przecież właśnie o to w tej globalnej zadymie chodzi. Tak działali komuniści i faszyści, wprowadzając swoich krzykaczy-prowokatorów. Tylko po to, ażeby wszystko co niesie świeży powiew wolnego myślenia rozbić od środka, bądź wytrącić z równowagi, a następnie, precyzyjnie zlikwidować, nawet w pokazowy sposób. Chociażby dla zastraszenia potencjalnych naśladowców.

  Nie zamierzam się powtarzać, gdyż ten temat poruszałem w innych moich komentarzach. Mogę jedynie dodać, że bardzo wielu naukowcom udało się wyrwać i do końca swoich dni służyć tylko prawdzie, w poszanowaniu tego” Innego”, który ma swoje poglądy.
  A tak, gwoli dygresji, to „… Gdy rozum śpi, budzą się demony”

  Pozdrawiam-K.G.

 2. Ziuta Płatek na 7 maja 2014 @ 18:44

  Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak się sami wyniszczamy,a potem dziwymy sie ,że słońce zabardzo piecze albo,że przestały istnieć prawie pory roku.przyroda nie zawsze sobie z tymi anomaliami radzi.My jednak pędzimy do przodu i chcemy coraz więcej różnego rodzaju gadżetów.

 3. Pan Zbyszek na 21 listopada 2013 @ 17:04

  Panie Zenku, chyba Pan nie zrozumiał przesłania… Istotą rzeczy jest to, że Ziemia wytwarza pole magnetyczne i to co się z tym polem DZIEJE! Czytać ze zrozumieniem nie nauczyli?? Yntelygencie…

 4. Pan Zenek na 3 czerwca 2013 @ 11:33

  „Matka Ziemia jest istotą żywą”

  Co za bzdety. Jest biosferą, ale nie istotą. Jest miejscem gdzie żyją organizmy żywe ale sama jest nieożywiona. Ale jak autor chce, to oczywiście ma pełne prawo wprowadzić tutaj kult Gai i modlić się do Mateczki Ziemi. Może skała odpowie?
  Nawiasem mówiąc w tym kierunku „idą” myślowe propozycje ONZ, w których „erupcjach intelygency” człowiek zostaje istotowo zrównany z kamieniem.

Zostaw odpowiedź