Witaj, Gość! [ Logowanie

 

Adolf Hitler na czele Deutsche Banku. To nie spodobało się bankowcom – Szokujące szkolenie BNP Paribas

  • Katalogowany: 29 grudnia 2012 19:56

Opis

Na wewnętrznym szkoleniu pracowników francuskiego banku BNP Paribas pokazano przerobiony fragment filmu „Upadek” opowiadający o ostatnich dniach Hitlera w zdobytym przez wojska radzieckie Berlinie. Niemiecki dyktator ukrywa się z najbliższymi współpracow­ni­ka­mi w bunkrze w podziemiach Kancelarii Rzeszy.

W materiale szkoleniowym przywódca Trzeciej Rzeszy, który jest szefem niemieckiego Deutsche Banku, wpada w szał, gdy dowiaduje się, że BNP ma lepsze notowania niż zarządzana przez niego instytucja.

Miało być zabawnie, a skończyło się skandalem.

Przeróbka obrazu Olivera Hirschbiegela minęła się z poczuciem humoru około setki menedżerów BNP Paribas, którzy zjechali na seminarium do Amsterdamu.

Byliśmy w szoku. Nikt nie wiedział, jak zareagować. Żydowskich pracowników ze Stanów Zjednoczonych jakoś w ogóle to nie rozbawiło – powiedział uczestnik spotkania.

http://youtu.be/5zNf6_ivPk4

Najczęściej modyfikowany przez internautów fragment „Upadku” wprawił w osłupienie także kierownictwo banku. Dyrektor generalny BNP Jean-Laurent Bonnafé przeprosił szefów Deutsche Banku za wyczyny swojego podwładnego. Kreatywny reżyser amator został już zwolniony z pracy.

– Nie mogliśmy uwierzyć, że bank rzeczywiście odważył się na to, by porównać naszą konkurencję do nazistowskiego reżimu. Kilka minut zajęło nam, żeby to pojąć – powiedział pracownik banku francuskiemu dziennikowi „Liberation”.

Rzeczniczka francuskiego banku zapewniła, że członkowie zarządu nie zdawali sobie sprawy z istnienia nagrania, dopóki nie doniosły o nim media.

– Przekaz filmu pozostaje w sprzeczności z wartościami BNP – można przeczytać w specjalnym oświadczeniu wydanym przez bank.

Nietypowy film szkoleniowy dołączył do bogatego zbioru wariacji na temat szału Hitlera ukazanego przez reżysera „Upadku”. Przeróbki obrazu od jego premiery w 2004 roku regularnie zalewają internet.

Źródła sfora.pl youtube.com

ID oferty: 5350df3c0cb7a56

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź