Witaj, Gość! [ Logowanie

 

380 rakiet wystrzelonych w kierunku Izraela

  • Katalogowany: 15 listopada 2012 21:07
380 rakiet wystrzelonych w kierunku Izraela - Zdjęcie 1

Opis

Mieszkańców miasta poproszono, aby udali się do schronów, poinformował korespondent Głosu Rosji.
Syrenę alarmową ostrzegającą przed atakiem z powietrza usłyszano w Tel Awiwie po raz pierwszy w ciągu trwania ataków rakietowych z terytorium Strefy Gazy.

Po południu po raz pierwszy od wojny w 1991 r. w Zatoce Perskiej  w mieście ogłoszono alarm przeciwrakietowy.

Wojskowe źródła potwierdziły, że nie był to fałszywy alarm spowodowany błędnym uruchomieniem systemu bezpieczeństwa.

Zgodnie z doniesieniami dziesiątego kanału izraelskiej telewizji ostrzału dokonano rakietami „Fadżr” irańskiej produkcji. Arabska telewizja Al-Dżazira ze swej strony poinformowała, że rakieta wybuchła w wodzie u wybrzeży miasta Jafa, które wraz z Tel Awiwem tworzy jeden miejski konglomerat. Odpowiedzialność za ten atak wzięło na siebie palestyńskie ugrupowanie „Islamski dżihad”. W ich krótkim oświadczeniu mowa jest o tym, że „w kierunku Tel Awiwu wystrzelono pięć rakiet i w przyszłości zostanie poszerzony rejon ataku”.

Po pewnym czasie pojawiły się doniesienia o wybuchach w rejonie południowego Tel Awiwu, Jafy oraz w znajdujących się bardziej na południe miastach-satelitach Bat Jam, Cholon i Rechowot. Według wstępnych doniesień nikt nie został ranny.

Bojownicy wystrzelili w kierunku Izraela ponad 380 rakiet. Część z nich charakteryzuje się zwiększonym zasięgiem lotu: wybuchy odnotowano niedaleko Dimony oddalonej od Strefy Gazy o około 75 km, a jedna z rakiet przeleciawszy 50 km dosięgła okolic Riszon le-Cijjon – miasta-satelity Tel Awiwu. Jak donoszą źródła wojskowe przeciwrakietowy system „Żelazna kopuła” przechwycił około 100 celów, w szczególności mowa jest o rakietach, które zostały nakierowane na duże miasta zlokalizowane na południu Izraela. Nadal trwa sporadyczny ostrzał.

Rakieta ze Strefy Gazy wybuchła niedaleko Tel Awiwu.

W mieście Kirjat Mal’achi, położonym około 30 km na północ od Strefy Gazy, rakieta trafiła w budynek mieszkalny. Zginęły trzy osoby, siedem osób zostało rannych, w tym ciężkich obrażeń doznało czteroletnie dziecko. Według danych uzyskanych od lekarzy w ciągu dzisiejszego dnia pomocy medycznej potrzebowało 45 Izraelczyków. Piętnaście osób otrzymała lekkie rany, pozostali przebywają w szoku. Materiał opiera się na informacjach uzyskanych przez Głos Rosji oraz od niezależnych źródeł. Żelazna Kopuła spełnia swoją rolę
Straty po stronie izraelskiej, które po kilku dniach wymiany ognia i ataków mogłyby być znacznie większe, gdyby nie tarcza antyrakietowa, jaką dysponuje Izrael.

 

 

 

 

ID oferty: 26150a54378efebe

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź