Witaj, Gość! [ Logowanie

 

28 listopada 2012 odbędzie się kolejna manifestacja przeciwko GMO

  • Katalogowany: 27 listopada 2012 10:39

Opis

Ustawa o nasiennictwie w obecnej formie dopuszcza urawy GMO w Polsce. Wyłączenie z upraw danej odmiany będzie wymagało wydania odpowiedniego rozporządzenia. Samo rozporządzenie jednak nie wystarczy, ponieważ musi być ono poparte przez większość ministrów w Radzie UE, co jest NIEREALNE!
W dodatku odrzucenie danego rozporządzenia (wniosku) przez UE, kończy procedurę i jest to decyzja OSTATECZNA.
Posłowie PO i PSL przekonują nas, że ustawa jest dobra dla naszego kraju. Tymczasem na logikę, biorąc pod uwagę następne procedury, kolejność dopuszczania i zakazu upraw GMO powinna być odwrotna.

Nowa ustawa zawiera też bardzo poważny w konsekwencjach zapis:

„9. Rada Ministrów może, w drodze rozporządzenia, wprowadzić zakaz stosowania materiału siewnego określonych odmian, kierując się ich nieprzydatnością do uprawy w warunkach klimatyczno-glebowych Rzeczypospolitej Polskiej lub koniecznością uniknięcia zagrożeń zdrowia ludzi, zwierząt, roślin oraz dla środowiska.”

Zapis ten oznacza, że Rada Ministrów może wprowadzić zakaz uprawiania niektórych odmian. Niestety nasiona tych odmian będą nadal legalnie w sprzedaży. Może to doprowadzić do sytuacji, w której nieświadomi rolnicy, czy też działkowcy będą musieli zniszczyć swoje zasiewy i jeszcze dodatkowo zapłacą kary.

Dla przeciętnego „Kowalskiego” temat ustawy o nasinnictwie wydaje się być mało istotny, tymczasem skutki jej wprowadzenia (jeśli wejdzie w życie) niebawem odczujemy na własnej skórze.

Serwis internetowy: wetodlagmo.pl nawołuje do przyłączania się do protestów przeciwko ustawie.

28 listopada 2012 w Senacie odbędzie się głosowanie ustawy o nasiennictwie, która otworzy Polskę na uprawy GMO.

W związku z powyższym zapraszamy do Warszawy 28 listopada, szczególnie kobiety – Mamy i Babcie z dziećmi lub z pustymi wózkami dziecięcymi, aby wyrazić niezadowolenie z ustawy o nasiennictwie, która zezwala na uprawy GMO w Polsce. TAK! zabierzcie ze sobą dzieci lub PUSTE WÓZKI…bo będą puste jak pozwolimy na uprawy GMO (GMO powoduje bezpłodność, GMO powoduje, że rodzą się zdeformowane niemowlęta, GMO powoduje, że rodzą się martwe dzieci, GMO jest przczyną wielu chorób, w tym raka).

W wielu krajach europejskich to kobiety odegrały ważną rolę w walce o zakaz dla GMO. Świadome powagi sytuacji Matki i Babcie z małymi dziećmi w wózkach protestowały na ulicach i wymogły na rządach rezygnację z wprowadzania na pola trucizny GMO! NASZE DZIECI NIE SĄ LABORATORYJNYMI SZCZURAMI! ZOBACZ I PRZEKAŻ DALEJ:
GMO – szokujące fakty. Sofia Gatica ostrzega Polaków
Więcej info http://www.icppc.pl/antygmo/ Brońmy nasze dzieci! Czy wydalibyście własne dziecko na śmierć wywołaną przez genetyczni…
3 października 2012

PROGRAM:
12:OO – ZBIÓRKA pod Kolumną Zygmunta.
12:30 – WYMARSZ w kierunku Pałacu Prezydenta RP
12:45 – 15:00 PROTEST pod hasłem „WETO DLA GMO” pod Pałacem Prezydenta RP – Krakowskie Przedmieście 46-48

Kontakt: Anna Szmelcer, tel.: 607295055, Edyta Jaroszewska-Nowak, tel.: 609645386
Hasła kroczącego protestu:
„WETO DLA GMO! TAK DLA NIEZALEŻNOŚCI ŻYWNOŚCIOWEJ! TAK DLA TRADYCYJNYCH NASION! NASZE DZIECI NIE SĄ LABORATORYJNYMI SZCZURAMI!”

W całym kraju trwają, pomijane przez media, akcje protestacyjne, prelekcje oraz imprezy przeciwko GMO.

Akcje przeciwko GMO

Wykaz na mapie.


Pokaż Weto dla GMO na większej mapie

Jeśli możesz przyłącz się do akcji i przyjdź na manifestację 28 listopada. Tu chodzi o naszą przyszłość.

ID oferty: 6550b489737518f

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź