Witaj, Gość! [ Logowanie

 

W 2025 roku autonomiczne pojazdy i latające drony zatrzymujące podejrzane samochody impulsem elektromagnetycznym będą patrolowały autostrady.

  • Katalogowany: 28 listopada 2012 19:35
W 2025 roku autonomiczne pojazdy i latające drony zatrzymujące podejrzane samochody impulsem elektromagnetycznym będą patrolowały autostrady. - Zdjęcie 1W 2025 roku autonomiczne pojazdy i latające drony zatrzymujące podejrzane samochody impulsem elektromagnetycznym będą patrolowały autostrady. - Zdjęcie 2

Opis

Według koncepcyjnych projektów stworzonych przez największych producentów, takich jak Honda, BMW i General Motors zakłada się, iż w 2025 roku autonomiczne pojazdy i latające drony zatrzymujące podejrzane samochody impulsem elektromagnetycznym będą patrolowały autostrady.

W konkursie Los Angeles Design Challenge 2012 poproszono firmy aby wymyśliły koncepcje „Pojazdu patrolowego na autostrady w 2025 roku”, zwycięzca zostanie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Większość uczestników konkursu odpowiedziało projektami, które w przeważającej mierze sugerują, iż w ciągu najbliższych 10-15 lat, „radiowozy i motocykle zostaną zastąpione przez drony”, donosi New York Times.

Propozycja Hondy, Honda CHP Squad Drone, obejmuje zarówno czterokołowego drona jak i dwukołowy motocykl/dron, z których obydwa zdolne są polować na podejrzanych bez konieczności bycia obsługiwanym przez człowieka.

Koncepcja General Motors o nazwie Squad Vault, obejmuje trzy futurystyczne pojazdy przeznaczone do „obserwacji, ścigania lub podejmowania działań.” NY Times zauważył, że termin „podejmowanie działań” został „groźnie nieokreślony.”

Studio BMW Designworks USA stworzyło E-Patrol (Human-Drone Pursuit Vehicle), który pozwoli operatorowi na uruchomienie latającego uzbrojonego drona dozoru, który ma zdolność do wyłączania podejrzanych pojazdów korzystając z elektromagnetycznego impulsu.

„Główna struktura może wdrożyć trzy drony. Górny dron znajduje się powyżej głównej konstrukcji i jest latającym pojazdem a pozostałe dwa są jednokołowymi pojazdami przymocowanymi z tyłu”, zgodnie z BMW. „W przypadku prowadzenia pojazdu w czasie dużego natężenia ruchu, oficer patrolu siedzi w głównym module dla dwóch pasażerów mogąc wdrożyć albo latającego drona albo jeden z jednokołowych dronów ścigających, które raportują dane z powrotem do głównego modułu. Kiedy wszystkie drony są wdrożone, główna struktura może nadal funkcjonować. Wszystkim dronom dodano funkcje ochronne, które mogą wysyłać impuls do innego samochodu i go wyłączyć.”

Jeden z rysunków koncepcyjnych BMW pokazuje skaner rejestracyjny wewnątrz pojazdu, który automatycznie pokazuje fotografie każdego kierowcy na drodze, czy są oni podejrzani czy też nie.

„Przez przypadek czy przeznaczenie, projektanci kilku firm wymyślili koncepcje robotów, pojazdów samodzielnie jeżdżących po ziemi, wodzie i w powietrzu. Te przyszłe policyjne krążowniki- zazwyczaj przedstawione jako szkice niż rzeczywiste pojazdy – przypominają dzisiejsze drony typu Predator i Global Hawk, gwiazdy operacji wojskowych. […]”, pisze Phil Patton z The Times.

Cały kierunek rozwoju dronów [patrz ostatnia pozycja powyżej zamieszczonej bazy] i technologii zautomatyzowanych robotów tworzony przez m.in. DARPA jest nastawiony na to, iż maszyny wcielą się w rolę policjantów w ściganiu i przechwytywaniu „powstańców” na amerykańskiej ziemi. Eksperci ostrzegają, że technologia usuwania czynnika ludzkiego z egzekwowania prawa może prowadzić do śmierci ludzi. Chociaż Boston Dynamics i DARPA twierdzą, że roboty rzekomo zostały zaprojektowane, aby pomagać w prowadzeniu misji humanitarnych i pomocowych, to Noel Sharkey, profesor sztucznej inteligencji i robotyki na Uniwersytecie w Sheffield, niedawno ostrzegł, że prawdziwy cel tych maszyn jest mniej dobroczynny.

Mówiąc o robocie Cheetah, obecnie udoskonalanym przez Boston Dynamics, Sharkey powiedział iż urządzenie jest, „niesamowitym osiągnięciem technicznym, ale niestety będzie ono używane do zabijania ludzi.”

http://youtu.be/zoeq1LOLNZ4

http://youtu.be/tgnxfLbbZIk

„Wyobrażam sobie, że będzie on używany by gonić ludzi przez pustynię. Nie widzę tu wielu zastosowań cywilnych. – Może na polowanie, lub przy hodowli, do zaganiania owiec” dodaje Sharkey. „Ale oczywiście, jeśli będzie używany do walki, to będzie również zabijał cywilów, jako że nie będzie w stanie rozróżnić cywilów od żołnierzy.”

Link do oryginalnego artykułu: LINK

Źródło: prisonplanet.pl

ID oferty: 61850b6515abec13

Zgłoś problem

Przetwarzam Twoją prośbę, proszę czekać ....

Zostaw odpowiedź